CİLT BAKIMI
Cildimizdeki gözenekler zamanla dış etkenler (toz, sigara vs.), yağ bezlerinin çalışması, hücrelerin kendilerini sürekli yenilemeleri ve atılmaları nedeniyle tıkanır. Cildimiz donuklaşır, siyah noktalar oluşur.

Cilt bakımı ile cilt temizlenir, gözeneklerimiz açılır, kan dolaşımı hızlanır.
Cilt bakımı cildimizin canlı ve temiz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Cilt bakımı İşleminden önce mutlaka dermatoloji uzmanımız tarafından cilt muayeneniz yapılır.
Cilt tipi, yıpranma derecesi, mevcut problemler, yaş gibi faktörler dikkate alınarak hangi cilt bakımı ürünlerinin kullanılacağı tespit edilir ve kişiye özel cilt bakım programı oluşturulur.

Cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, cilde parlaklık, canlılık, tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cilt bakımı sonrasında cildin üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabakanın oluşturulmasıyla kırışıklıkların oluşumu gecikeceğinden, cildin genç ve sıkı kalmasına yardımcı olacaktır. Özellikle akneli ciltlerde yağ sekresyonunun artması ile birlikte gözenekler hızla tıkanır ve altta bakteri oluşumu meydana gelir.
Bu kısır döngünün kırılmasında, gözeneklerin ve siyah noktaların temizlenmesini sağlayan cilt bakımının önemi büyüktür.
Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45 - 90 dakika sürmektedir.

 
Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:178/B Balgat / Ankara
Telefon : 0312 473 72 52
E-mail : iletisim@hamiyetguzelliksalonu.com
© 2010 www.hamiyetguzelliksalonu.com All Rights Reserved - Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Programlama penguen web design studio